Uncategorized

Výhody krátké procházky

Freidrich Nietzsche jednou uvedly, že „všechny skutečně skvělé myšlenky jsou koncipovány chůzí“. Thomas Jefferson skutečně řekl, že to bylo „největší cvičení, které byste mohli získat“. Jaký Boca Juniors Dres je však výzkum výhod krátké procházky? A mnohem důležitější je, že to můžeme použít k povzbuzení našich studentů, aby tak učinili více?

Výkon knih pod tlakem Student Workshop

Zlepšené štěstí, pozornost a sebevědomí

Nedávná studie zjistila, že lidé, kteří chodili na krátkou procházku, dokonce po dobu pouhých 12 minut, měli nárůst štěstí, pozornosti a důvěry. Záleží na tom, kde si vyberete procházku? asi ne. Účastníci studie měli pozitivní výhodu své procházky bez ohledu na to, zda to udělali venku, v galerii nebo na běžícím pásu. Na této studii bylo obzvláště zajímavé, že se studenti po procházce stále cítili lépe, i když věděli, že musí udělat něco skličujícího (v tomto případě napsat esej). To by mohlo být obzvláště výhodné a užitečné pro studenty při budování zkoušek.

Zvládnout stres, zlepšit náladu

Vědci na Bristolské univerzitě zjistili, že lidé se dělají podstatně lepší, pokud cvičí během přestávky na oběd. Kromě zlepšení jejich nálady a schopnosti řešit stresující situace, skóre jejich vnímané úrovně koncentrace byla o 21% vyšší ve dnech, kdy cvičily.

Obnovit a znovu se zaostřit

Fascinující studie zjistila, že po návratu z krátké procházky v poli nebo v parku studenti udělali až o 20% lépe na nudný úkol ve srovnání s těmi, kteří jej dokončili v rušném městském prostředí. Je to proto, že chodit na procházku v přirozeném prostředí doplňuje váš mozek, zatímco městské mozku vyžadují, aby váš mozek zůstal v pohotovosti a navíc vyčerpal vaše mentální zdroje.

Dělá vaše učení

Nedávná studie testovala dopad, který mělo cvičení na Německá fotbalová reprezentace Dres učení. Vědci rozdělí účastníky do tří skupin; Ti, kteří cvičí hned po revizi, čtyři hodiny poté a ti, kteří ne cvičení. Zjistili, že schopnost udržovat a vyvolávat informace se ve skupině podstatně zlepšila, která byla vykonávána až 4 hodiny po jejich lekci. Dále zkoumání pomocí skenování MRI zjistilo, že oblast mozku zodpovědná převážně za paměť, hippocampus, byla velmi stimulována, zejména ve srovnání s těmi, kteří necvičili. Zjištění se zdá být v souladu s jiným výzkumem, který zjistil pozitivní výhody cvičení a paměti pro děti i dospělé.

Zvyšuje kognitivní fungování

Neustále se zapojuje do cvičení během vašeho života ve studiích zvířat i člověka ke zlepšení kognitivního fungování a plasticity mozku, což je schopnost mozku měnit a růst v průběhu času. To vede ke snížení rizika získávání alzheimerů nebo demence. Nedávná studie zkoumala rozdíl v kognitivním výkonu mezi jednotlivci, kteří se zabývali fyzickou ACF Fiorentina Dres aktivitou ve svém volném čase, a těmi, kteří tak neučinili. Když byli tito účastníci sledováni po pěti letech, vědci zjistili, že běžní cvičenci dělali lépe v kognitivních testech.

Zvyšuje vaši energii

Je snadné odkládat cvičení s vnímanými bariérami, jako je pocit příliš opotřebovaného na cvičení, často citován. Fyzická aktivita však může ve skutečnosti pomoci v boji proti únavě a nemusí být organizovaným sportem (např. Třídy tělocvičny nebo chůze).

Studie z Gruzie University of Georgia náhodně přiřadila 36 mladých dospělých, kteří hlásili přetrvávající únavu, do střední intenzity, nízké intenzity nebo žádné cvičební skupiny. Během 6 týdnů bylo zjištěno, že jednotlivci, kteří byli součástí obou cvičebních skupin, hlásili méně únavy a mnohem více energie než ti, kteří necvičili.

Leave a Reply

Your email address will not be published.